Теми в блога
- 10 грешки, които Ви делят от красив, дълготраен маникюр у дома.
- Какъв маникюр да си направите за Св. Валентин?
- С гел лак на море- правилна грижа и съвети за по-дълготраен маникюр и педикюр.
- Какъв материал за изграждане да изберете- гел, акрил или акригел/ полигел?
- Какво постигнахме като официален представител на Kodi Professional за 2019г.?
- Подробна спецификация на най-известните продукти от Kodi Professional.
- UV или LED? Коя лампа да изберем за изпичане на маникюр?
- Защо KODI Professional е най-предпочитана марка за гел лак у дома и в салони?
- Как да си изберем подходяща пила за маникюр?
- Какво е био гел за нокти и защо е подходящ при правенето на гел лак маникюр?
- Опасни съставки, които да избягваме при покупка на лакове и козметика
- Маникюр у дома с гел лаковете от KODI Professional.
- Как да си направим гел лак маникюр “Бевърли Хилс” вкъщи с бляскави резултати?
Много от съвременните лакове и гел лакове, а и други типове козметика все още се произвеждат с по-евтини и съответно вредни съставки. Но все пак трябва да се замислим. Здравето и красотата е редно да вървят ръка за ръка. За да ви помогнем да ги избягвайте, събрахме този кратък списък на вредни съставки:
Толуол- разтворител, който помага за лесно нанасяне и покриване на нокътя с лак. Парите на тази съставка са токсични и могат да предизвикат неврологични проблеми, повръщане, а според скорошни изследвания и тестове- негативни последици по време на бременност.
Специалистите на марката KODI Professional са се погрижили да НЕ включат тази съставка в рецептата на техните лакове, но ако искате да ползвате други марки е полезно да се запознаете със съставките им.
DBP (дибутил фталат)- използван в индустрията на лакирането, заради свойствата си да намалява лющенето. След направени тестове е установено, че фталатите нарушават работата на ендокринната система като имитират хормона-естроген. Това може да доведе до ниска плодовитост и хормонални нарушения при жени.
Формалдехид- ползва се като консервант, втвърдява консистенцията на лакове, действа антибактериално. Въпреки факта, че човешкото тяло произвежда минимално количество формалдехид, съвсем естествено, тази съставка е определена като канцерогенна от Националната Програма по Токсикология в САЩ. Излагането на големи дози формалдехид във въздуха (под формата на пари) може да причини рак на гърлото, носа и кръвта, както и световъртеж и астма. Крайно НЕпрепоръчително е, да се използва при бременност.
Формалдехидна смола- вторичен продукт, произхождащ от форлмадехид, използва се масово в химически индустрии. Може да предизвиква алергични реакции и дразнения, бели петна по кожата и частична загуба на нервни усещания.
Парабени- изследванията за вреда на тази съставка са се умножили стократно в последно време. Вече много производители пускат на пазара продукти, маркирани "без парабени", за да привличат повече клиенти, които се грижат не само за красотата, но и за здравето си. Самата съставка представлява по-евтин консервант, който удължава живота на козметичния продукт. Според Breastcancer.org парабените могат да предизвикат рак на гърдата при жени. Също така, не допускат слънчеви лъчи и естествените витамини от водата и въздуха да проникват към нокътната плочка.
TPHP (Трифенил фосфат)- придава гъвкaвост на лако- течността, за това много, дори известни марки лакове го използват активно в продукцията им. Според иследването на тази съставка, направено от университета Duke, в САЩ, бе установено че нивото на TPHP в урината на участващите в експеримента е пораснал 7 пъти, в течение на 10-14 часа след слагането на лака за нокти. Използването на продукти с TPHP може да засегне негативно ендокринната система и да причини проблеми с плодовитосста, хормонален дисбаланс и дори, няколко вида рак.
Надяваме, се че тази информация ще ви е полезна. Нека се грижим за здравето и красотата си с чистата съвест, че използваме само най-добрите и безопасните съставки за перфектен лак.
Разгледайте и другите статии в блога ни за повече информация в сферата на маникюра.
Ако имате някакви въпроси, ще се радваме да се свържете с нас. С удоволствие ще отговорим на всичките Ви запитвания.
Ако проявявате интерес към гел лак маникюр, било то любителски у дома, или професионално за салони, разгледайте продуктите в онлайн магазина ни!
Ако статията ви е харесала, ще се радваме да се присъедините към нашата група във Facebook. Там споделяме интересни идеи за маникюр, обсъждаме различни продукти и "разнищваме" всичко в тази сфера. Също така можете да се абонирате за YouTube канала ни, ако желаете да имате постоянен достъп до обучителните ни видеа и да получавате известие когато публикуваме нови.
автор: Виктория Дончев
Публикуването на коментари е достъпно за регистрираните потребители. Моля, направете регистрация в сайта или влезте с паролата си, ако имате такава!
Коментари
Светла Цветанова
05.04.2020 21:21
Здравейте,отключи ми се алергия от гел лаковете.Разбрах че може да е от ултрабонд,обезмаслител,но и аз незнам.може ли да ми препоръчате от вашите продукти ,продукти които да не ми причиняват този проблем.
Отговор на MyNails.bg
Здравейте! Всички основи и топове (освен линт база), гел лаковете (8 и 12 мл.) и препаратите (освен олиата: “Peach”, “Antibacterial” и “Fresia”) се считат за хипоалергични, освен ако Вашата алергия не е предизвикана от самия гел (олигомер) вътре.